Autoelektrika ADS Autoprofil Morava - Internetový obchod

Elektroinstalační materiál

Pro všechny autoelektrikáře a automechaniky máme ve své nabídce širokou paletu výrobků patřících do sortimentu „elektroinstalační materiál", který je přehledně zpracován v katalogu HC CARGO č. 4.

 

Téměř každý den se v rámci oprav autoelektriky vyměňují konektory a dutinky izolované, neizolované, speciální, teplem smrštitelné, konektory pro zapalovací cívky, ale také potřebné gumové průchodky jako těsnící element a případně často poptávané kabelové oka lisovací a letovací.

 

konektory jsou úzce spojené také izolátory, do kterých patří různé typy patic a zástrček od standardních, přes DT, DTM, HDP, speciální, vodotěsné patice, patice pro alternátory, či patice pro sestavení různých typů relé. Tam, kde je třeba použít rozvodové krabice, máme v nabídce typy standardní, vodotěsné a protiprašné kabelovými ucpávkami, které se v souvislosti s nimi používají.

 

V nabídce také naleznete zástrčky a zásuvky pro tažná zařízení a návěsy, která následkem vystavení přímým povětrnostním vlivům často korodují a uhnívají uvnitř na kontaktech a konektorech. Tím dochází k nefunkčnosti a je nutná výměna kontaktů nebo konektorů, popř. je třeba vyměnit celý adaptér skládající se ze zástrčky a zásuvky. Adaptérů se nabízí celá řada druhů. U nás můžete koupit adaptéry s různými počty pinů (3, 7, 13, 7/13, 13/7) ve 12V/24V, tak i adaptéry pro ABS, EBS, ADR, nebo k tomu potřebné a výše již zmíněné konektory a kontakty.

 

I přesto, že v posledních letech vyrobené automobily mají své autobaterie kryté plastovým víkem, tak je stále ještě hodně těch, které tyto víka nemají a tím jsou bateriové svorky vystaveny různým povětrnostním vlivům, díky kterým často korodují. V tomto stavu dochází k narušení nebo k úplnému přerušení vodivosti (kontaktu) mezi akumulátorem a bateriovou svorkou. Stane-li se to, je lepší bateriové svorky vyměnit, protože cena bateriových svorek se pohybuje v řádech pouhých desetikorun. Nabízíme bateriové svorky v různém provedení - pocínované, mosazné, jednoterminálové, víceterminálové, s vypínačem (pojistkou) nebo také kompletní kabel s kabelovým okem na straně jedné a s bateriovou svorkou na straně druhé.

 

Velmi frekventovaným sortimentem „elektroinstalačního materiálu" jsou pojistky umístěné většinou na jednom místě v automobilu, a to buď pod volantem nebo pod přední kapotou vozu na levé nebo pravé straně u čelního skla. Méně používané jsou pojistky skleněné, které se zpravidla používají do autorádií či různých testerů. Naopak nejrozšířenější jsou pojistky nožové, které se dále dělí na mini, standard (také ATO pojistka) nebo maxi. Dodáváme také pojistky japonské, keramické, tavné, midi či mega pojistky. Přeje-li si zákazník do svého vozu nainstalovat jakékoliv přídavné elektronické či elektrické zařízení, které má ochranu ve formě pojistky, kterou je třeba uchytit na jiné místo než je pojistková skříň, máme pro vás tzv. pojistkové boxy a pojistkové držáky na různé typy pojistek. Tyto pojistkové boxy a pojistkové držáky jsou v provedení standardním nebo také v provedení vodotěsném a dají se uchytit na kterékoliv místo v automobilu. Pro zjištění funkčnosti pojistek vám můžeme nabídnout tester pojistek.

 

Ti z vás, kteří se zabývají elektroinstalacemi, potřebují ke své práci různé typy kabeláží. V naší nabídce najdete kabely pro reproduktory, zapalovací kabely, startovací kabely, ADR, spirálové kabely pro připojení návěsů. Kabely jsou od jednožílových až po vícežílové s různými parametry zatížení, s dvojitou izolací nebo silikonem. Nabízíme také kompletní startovací kabely s kleštěmi nebo jenom samostatné kleště pro holé zapalovací kabely.

 

Můžete si vybrat také z ostatních materiálů spadajících do „elektroinstalačního materiálu":

Teplem smršťovací bužírky - PVC trubice (husí krk) -  Držáky kabelů - Izolační pásky obyčejné a na závity -  Stahovací pásky - Benzínové, vakuové a PVC hadice - Hadicové svorky -  Šrouby - matice - podložky - pérovky - segerovky a nýty - Těsnící papír - Letovací cín - kalafuna - Suché baterie (alkalické) - nabíječky -  Lepidla - Silikónové těsnící směsi - Teplovodivé pasty pro zapalovací moduly či diodové můstky - oleje - Vazelíny a další.

 

Z nářadí a pomůcek nabízíme:

kleště na konektory - vypichováky konektorů - pájecí pistole - šroubováky - stahováky - nože - klíče pro demontáž volnoběžných řemenic alternátoru - klíč na lambda sondy - sada nářadí na výměnu víček spínacích cívek - lis na pouzdra a ložiska - sada pro montáž a demontáž volnoběžek startéru - bodovací kleště - vrtáky a nádstavce - zátěžový tester adaptérů pro tažná zařízení - tester lambda sond - digitální multimetry - infračervený termometr - tester regulátorů alternátorů dobíjených přes řídící jednotku vozu - tester regulátorů - osciloskop - tester vinutí statorů a rotorů - tester diod - nabíječka autobaterií - digitální i mechanické posuvné měřítka - tester autobaterií - tester elektronických obvodů (také s voltmetrem) - testovací stolice na alternátory a startéry - testery na regulátory a diodové můstky - nářadí pro opravy kompresorů klimatizací - bodovací kleště na 12V baterii - aj.