Autoelektrika ADS Autoprofil Morava - Internetový obchod

Často kladené otázky

Problém se startéry pro FORD TRANSIT

2. září 2013, 16.20 - Rádi bychom vás informovali o stále se opakujícím problému se startérem CARGO 112821 - Ford Transit od roku výroby 2000, OE čísla 1S7U-11000-BA, -BB, -BC, 2S7T-11000-DA, -DB, -DC, YC1U-11000-AB, -AC, -AD, -AE atd.

Oč přesně jde?

Startér selhává při startování v důsledku velmi vysokého počtu kovových částí znečišťujících  prostor v okolí pastorku.

 

Při prohlídce startér nevykazuje žádné výrobní vady. K předčasnému selhání startéru dochází z důvodu zanesení prostoru v oblasti volnoběžky/pastorku kovovým prachem produkovaným dvouhmotným setrvačníkem, kdy se spojka opotřebovává a dochází k (jejímu) přehřátí. Během plánované údržby se doporučuje, aby se spojka zkontrolovala, a jsou-li nalezeny jakékoliv známky opotřebení, měla by být vyměněna.

 

Výměna startéru, který byl znečištěn vysokým množstvím prachu kovových částic v prostoru pastorku a oblasti převodovky a nebyl důkladně vyčištěn před montáží opraveného nebo náhradního startéru, povede k jeho opětovnému selhání ve velmi krátké době.

 

Z uvedeného důvodu nemůžeme přijmout v rámci záruky jakékoliv startéry, jejichž porucha byla zapříčiněna výše popsaným znečištěním kovovým prachem, protože se nejedná o výrobní vadu startéru.

 

 

Tématické zařazení:

 » Často kladené otázky  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Přečteno: 3938x

CARGO startér 112821

 

112821 - Ford Transit 2,4 TDCi, 2,0 TDCi - problém s pastorkem